21 września, 2023

Konferencja ekologiczna

W ramach konferencji odbyły się wykłady i warsztaty poświęcone ekologii, recyklingowi oraz praktycznym sposobom na promowanie zrównoważonego stylu życia. Takie podejście jest bliskie naszemu sercu, dlatego chętnie dzielimy się naszymi przemyśleniami…

Lokalizacja

Agroturystyka Skrawek Nieba położona jest w okolonej lesistymi wzgórzami Beskidu Niskiego wiosce Łosie, bogatej w dziedzictwo kulturowe zamieszkałych tu od wieków Łemków.

Atrakcje

Warsztaty kulinarne
Warsztaty artystyczne
Konferencja „Zero Waste”
Ekologiczny posiłek

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, prowadzącym warsztaty, a także Instytucjom wspierającym nas za aktywny udział w Konferencji. Mimo niesprzyjającej pogody wszystkie zaplanowane działania udało się przeprowadzić. Stowarzyszenie obiecuje realizować w przyszłości podobne inicjatywy, wspierać nauczycieli w ich pracy, ale także dzieci podczas naszych wycieczek szkolnych ucząc ich działań ekologicznych. Segregowanie śmieci, zero waste w domu, w szkole i pracy, niemarnowanie wody, dzielenie się niepotrzebnymi przedmiotami, czyli tzw., szafing nic nas nie kosztuje a, przynosi tyle korzyści. Im szybciej zrozumiemy, że nasze zdrowie i życie jest w naszych rękach i sami o tym decydujemy tym, mamy większe szanse na przetrwanie. Wszyscy obecni na spotkaniu zgodziliśmy się, że dbanie o naszą planetę jest bardzo ważne i potrzebne. Dlatego Stowarzyszenie planuje w przyszłości podobne inicjatywy, na które już dzisiaj zapraszamy.