facebook
Agroturystyka Agroturystyka

W najbliższej okolicy

Z pośród wielu ciekawych propozycji szczególnie warto odwiedzić:

Stacja narciarska Magura Ski

„Skrawek Nieba” to świetna baza wypadowa dla narciarzy. Znajdująca się 15 km stąd stacja narciarska dysponuje kolejką krzesełkową i liczącą 1400 metrów trasą zjazdową. Stok oświetlony, sztucznie naśnieżony i ratrakowany. Ośrodek posiada własny parking, wypożyczalnie sprzętu, zaplecze gastronomiczne.

www.skiparkmagura.eu

Stadnina Koni Huculskich w Regietowie

Największa w Polsce Stadnina Koni Huculskich w Regetowie leży 20 kilometrów od nas. Posiada bogatą ofertę dla miłośników jazdy konnej: rajdy konne, przejażdżki bryczkami, tradycyjne kuligi. Konie ze stadniny zagrały w wielu polskich filmach, min. „ Ogniem i mieczem”.

www.huculy.com.pl

Jezioro Klimkówka

Część zalewu i zapora leży na terenie Łosia. Klimkówka jest zbiornikiem sztucznym, powstałym w wyniku spiętrzenia przez zaporę wód rzeki Ropy. O turystycznej atrakcyjności jeziora decydują jego wyjątkowe walory krajobrazowe. Nad jeziorem działa kilka wypożyczalni sprzętu wodnego, pole campingowe i namiotowe, parkingi, mała gastronomia. Klimkówka ma swój epizod filmowy, „zagrała” Dniepr w filmie „ Ogniem i mieczem”.

Wiki: Jezioro Klimkówka

Wysowa Zdrój

Aby zrelaksować się w tym pięknym uzdrowisku musimy pokonać trasę około 20 kilometrów. Wysowa Zdrój to zadbane i ślicznie położone w górach uzdrowisko, znane z leczniczych wód mineralnych. Ulubionym miejscem spacerów jest pięknie utrzymany Park Zdrojowy, w którym znajduje się amfiteatr oraz zrekonstruowana w 2005 roku stylowa Pijalnia wód mineralnych. Najnowszą atrakcją jest Park Wodny.

www.wysowa-zdroj.pl

Szlak Architektury Drewnianej

Przez Łosie przebiega „Szlak architektury drewnianej”. Na szlaku znajdują się najpiękniejsze kościoły, cerkwie, skanseny Małopolski; w bliskiej okolicy dwa kościoły drewniane wpisane na listę UNESCO - kościoły w Sękowej i Binarowej, oraz cerkwie w Owczarach i Kwiatoniu. Obiekty są udostępniane zwiedzającym,w wielu odbywają się koncerty z cyklu „Muzyka zaklęta w drewnie".

www.drewniana.malopolska.pl

Nowica

Od Nowicy, wsi położonej na zboczu Magury Małastowskiej dzieli nas zaledwie 7 kilometrów. Na jej wyjątkowość składają się urokliwe położenie, oryginalna stara zabudowa łemkowskiej wsi; co w połączeniu z całkowitym brakiem zasięgu telefonów komórkowych i jakiejkolwiek infrastruktury handlu sprawia, że można się tu poczuć jak w żywym skansenie; w zupełnym oderwaniu od zgiełku cywilizacji. W maju odbywają się tutaj jedyne w swoim rodzaju Spotkania Teatralne „ Innowica'.

Beskid Niski i Łemkowszczyzna